ggpoker 7XL

אסי משה הישראלי כבש את עולם הפוקר

תוכן עניינים

אסי משה הוא שחקן פוקר ישראלי שהצליח לעשות מה שרבים אחרים לא הצליחו, לכבוש את עולם הפוקר. אסי משה נולד בישראל ועדיין מתגורר בישראל, אם תשאלו אותו אין לו עדיין כסף לקנות דירה בתל אביב למרות הזכיות שלו. את הדרך שלו הוא לא התחיל בפוקר, אלא בכלל בתור איש מחשבים. עד היום הוא נחשב לאחד מבין שחקני הפוקר המוכרים ביותר בפוקר הישראלי.

אסי משה – חיים אישיים

אסי משה נולד בשנת 1983, הוא שחקן פוקר ישראלי אך זה לא היה הכיוון שלא בכלל בעבר. הוא התחיל לעבוד בתור מתכנת בחברת סטארט-אפ. את קריירת הפוקר שלו לא התחיל בצורה מקצועית, אנחנו גם לא חושבים שהוא חשב שהכיוון בקריירה שלו יתפוס תבנית כזאת. הוא התחיל לשחק פוקר בין חברים על סכומים מאוד נמוכים, אבל לאט לאט השתפר והתחיל לשחק במקומות שונים. רגע המפנה המרכזי שלו היה כאשר משטרת ישראל פשטה את אחד המקומות בהם נהג לשחק ולאחר מכן, כבר לא יכל למצוא מקומות לשחק בהם.

התפנית הבאה שלו היא בבחירה לשחק פוקר מקוון (נרחיב על זה בהמשך). במשחקי פוקר מקוון ועם היכולות שצבר הוא ידע בדיוק מה לעשות. הוא התחיל להשתתף בטורנירים וניצל נסיעות עבודה בשביל לעבוד בארה"ב כדי לנסות את מזלו בטורנירים בלאס וגאס. הוא השתתף בסבב אליפות העולם בפעם הראשונה, הוא סיים במקום החמישי וזכה ב-141,124$. בשנת 2013 לקח גם חלק בנבחרת שייצגה את איגוד הפוקר הישראלי בסין.

ב-2014 לקח את הפוקר צעד אחד קדימה, הוא לקח חופש מהעבודה וטס ללאס וגאס כדי לשחק במספר טורנירים. ב-2014 אף השיג את אחד מבין ההישגים היוקרתיים כאשר סיים במקום הראשון בטורניר סבב האליפות בפוקר, הוא גבר על כמעט 2,400 שחקנים. הזכייה במקום הראשון גם זיכתה אותו בפרס של מעל חצי מיליון דולר ובצמיד ה-WSOP. בסוף שנת 2014 הוא החליט לעזוב את העבודה שלו בתור מתכנת והפך להיות שחקן פוקר במשרה מלאה.

בשנת 2015 אחרי שכבר החליט לקחת את משחקי הפוקר בתור מקצוע, הוא התחיל להשתתף בטורנירים מסביב לעולם, ובעיקר באליפות העולם בפוקר. הוא זכה במקומות ראשונים כמה פעמים, גם בשנת 2015 וגם בשנת 2017. בשנת 2018, משה זכה בצמיד האליפות השני שלו, הוא הצליח לגבור על רוזבדוב בטורניר בצ'כיה וזכה בכמעט 100,000$. את צמיד האליפות הרביעי שלו קיבל בשנת 2019, הוא אחד מבין הישראלים הבודדים שזכו בארבעה צמידי WSOP.

צמידי אליפות ב-WSOP

  1. בשנת 2014 זכה אסי משה בפרס של 582,321$ בטורניר: no limit hold’em 1,500$.
  2. בשנת 2018 זכה אסי משה בפרס של 94,622$ בטורניר: €1,650 No-Limit Hold’em Six Max Deepstack €200K GTD.
  3. בשנת 2019 זכה אסי משה בפרס של 253,933$ בטוניר: $1,500 No-Limit Hold’em Bounty.
  4. בשנת 2019 זכה אסי משה בפרס נוסף של 108,920$ בטורניר: €1,650 Pot-Limit Omaha/No-Limit Hold’em Mix.

נוסף על כך, בסיבובי ה-WSOP זכה בארבעה צמידים, הוא הגיע במשך 7 פעמים לשולחן הסופי בטורנירים השונים וזכה 43 פעמים בפרסים שונים.

השפעת הניצחונות על אסי משה

אסי משה הוא מבין הישראלים היחידים שזכו בשני צמידי WSOP. מעבר לאלו, הספיק לזכות בלא מעט תחרויות כאשר הפרסים היו בסך של מאות אלפי דולרים. משה מספר שגם אחרי ניצחונות גדולים הוא לא ממשיך לחגיגות, הוא ראה את הפוקר בתור מקצוע וצריך להיות מוכן גם לטורניר הבא. מלבד לכך, הוא מציג את האמת מאחורי המספרים הגדולים. גם לאחר שזכה במאות אלפי דולרים, עדיין הוא לא יכול להרשות לעצמו לקנות דירה בתל אביב בשווי של כמה מיליוני שקלים, למרות שבוודאי היה רוצה. 

הוא מספר שלאורך כל הניצחונות שלו עדיין היה צריך לשלם לא מעט למס הכנסה, הוא גם היה צריך להחזיר כספים למשקיעים עבור אותן הכנסות. ככה שבסופו של דבר הוא לא הרוויח את הסכומים המרובים במלואם. בואו נגיד שזה לא אומר שהוא חי מהיד לפה, אבל עדיין המספרים הנוצצים לא באמת משקפים את האמת. נכון, הוא כיום שחקן פוקר במשרה מלאה ומתפרנס מזה ועדיין, זה לא משנה את החיים לטענתו, לפחות לא באופן מוחלט. זה כן מספק לו הנאה, נראה שהוא אוהב את התחום הזה הרבה מאשר עבודתו כמתכנת. 

למרות זאת, אם לא היה עובד בתור מתכנת ועושה את ההון הראשוני שלו מההכנסות קבועות של עבודה ברמה גבוהה, לא בטוח שהיה מוכן לסכן את הכספים במשחקי פוקר חבריים, במיוחד לא בטורנירים בינלאומיים. כיום משה נוסע לפחות שלוש פעמים בשנה לחו"ל כדי להשתתף בטורנירים, הוא שוהה בחו"ל בממוצע חודשיים בשנה. הוא מספר שהוא נמצא בארץ הוא משחק במשחקים מקוונים, לא בשביל הכסף אלא רק כדי לשמור על כושר מקצועי. 

מה זה WSOP?

סדרת הפוקר העולמית, World Series of Poker, הוא האירוע השנתי היוקרתי ביותר בעולם הפוקר. מאז היווסדה של התחרות בשנת 1970, התחרות הפכה לסמל סטטוס, כאשר שחקנים מכל רחבי העולם מתאספים בלאס וגאס כדי להתחרות על פרסים כספיים משמעותיים ולהוכיח את כישוריהם בשולחן הפוקר.

מי שיזם את הרעיון להקמת התחרות הוא בני ביניון, בעל קזינו מפורסם בלאס וגאס. האירוע הראשון התקיים לאחר שהזמין מספר מצומצם של שחקני הפוקר הטובים בעולם לאותה תקופה, הזוכה הוכרז לאחר מכן. עם השנים, הפך האירוע לתחרות פתוחה לכולם, מעין אירוע מתגלגל, והמספר של המשתתפים גדל והפך את האירוע הזה לאחד מבין האירועים המרכזיים של עולם הפוקר עם משתתפים מכל העולם ועלויות כניסה של אלפי דולרים.

מעבר לאירוע המרכזי, התחרות מציעה מגוון רחב של טורנירים במגוון סוגי פוקר שונים כמו: טקסס הולדם, אומהה, בלאק ג'ק ואחרים. כל טורניר ב-WSOP דורש דמי כניסה שונים, החל ממאות דולרים ועד לעשרות אלפי דולרים, מה שמאפשר השתתפות רחבה משכבות שונות של שחקנים. את הבחירה הזאת עשו כדי שגם חובבנים יוכלו לשחק וגם מקצוענים יוכלו לשחק, כל אחד בשולחן ברמה שלו.

מה שמאפיין את ה-WSOP בצורה הברורה ביותר הוא הצמיד לזוכים בטורנירים. הצמידים הם מוזהבים, הם נחשבים לסמל סטטוס בעולם הפוקר. הזכייה בצמיד מעידה על הישגים גדולים אותם כבשו אותם שחקנים והם נרשמים ברשימה המוערכת של זוכי ה-WSOP.

האירוע המרכזי של WSOP הוא ה-No Limit Texas Hold’em Main Event. זהו הטורניר היוקרתי ביותר, עם כניסה של $10,000 ודורש כמה ימים של משחקים עד שנשאר זוכה אחד. הזוכה באירוע המרכזי מקבל פרס כספי גדול ונחשב לאלוף העולם בפוקר. שווי הפרס עומד על מעל מיליון דולר. הטורניר כל כך נחשב עד לכדי זה שהוא משודר בשידורים חיים בטלוויזיה, מה שמוסיף להתרגשות ולאינטנסיביות של המשחק.

מה זה פוקר מקוון?

דיברנו על אסי משה, הישראלי שכבש את עולם הפוקר ותיארנו שבשביל האימון שלו בין הטורנירים היה משחק פוקר מקוון. אבל האם פוקר מקוון נותן לנו את אותם היתרונות של פוקר פרונטלי? פוקר מקוון נותן לנו נוחות מקסימלית, אנחנו יכולים להתאמן בצורה אמיתית נגד שחקנים אמיתיים בזמן אמת. חשוב להבין גם מה הרגולציה אומרת בנוגע למשחקי פוקר מקוונים, בישראל אסור לשחק במשחקי הימורים חיים וגם מקוונים. עם זאת, השיטה הזאת פותחה לפני מעל 20 שנה וידעה עליות ומורדות. 

אסי משה על רגולציה בישראל

כשנשאל השחקן הישראלי על הרגולציה בישראל למשחקי פוקר, הוא ענה בצורה ברורה. הוא מאוד היה רוצה לראות משחקי פוקר בצורה חוקית בארץ, אבל זה לא נראה באופק. הישראלים בחו"ל מראים מעצמה של שחקני פוקר, למרות היותנו אומה קטנה. המדינה אומרת שהיא לא מאשרת משחקי הימורים בצורה חוקית כיוון שאלו משחקים של מזל. עם זאת, ניסו להוכיח בבתי המשפט שלא בהכרח מדובר על משחק של מזל, אלא גם קשור למתמטיקה, אבל בית המשפט לא אישר את הדברים. עם זאת, משה אומר שהוא עדיין חושב שצריך הגבלה לכמות הכסף שיכול לשחק ולהפסיד שחקן פוקר. צריך רגולציה שתאפשר לאנשים לשחק ועדיין לא להפסיד את כל ההון שלהם. לסיכום, אסי משה הוא ישראלי שהצליח לכבוש הרבה פסגות בפוקר העולמי, ואולי גם יום אחד יוכל לשחק בישראל.

דרגו אותנו

0 / 5. 0

תנאים והגבלות

-שחקן פעיל חייב להיות בן 18 ומעלה כדי להשתתף בסדרה זו.
-אם שחקן נחשד לפעילות הונאה, ל 7XL יש את הזכות לחקור, לעקל ולסגור חשבון שחקן.
-לרשת GGpoker יש את הזכות לשנות ולהשעות מבצעים בכל עת ללא התראה מראש.
-תנאי המבצעים כפופים לאתר 7XL .
-חוקי וכללי האתר כפופים לרשת GGpoker העולמית.
-שחקו באחריות

מה אתה מחפש?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors