ggpoker 7XL

חובת קריאה לשחקן המתחיל "ספר הפוקר הירוק"

תוכן עניינים

פיל גורדון הוא שחקן פוקר מקצועי שהתחיל לעשות הסבה מקצועית לעולם הפוקר אחרי שכבר נהיה מיליונר. זאת נקודה שהוא מדגיש פעם אחר פעם, וזה גם מהווה יתרון משמעותי עבורו. הדבר שמייחד את פיל הוא משמעת ברזל, הוא יודע להתנהל נכון במשחק פוקר לא רק מבחינה אסטרטגית, אלא גם ניהול המשחק, ניהול כלכלי ופסיכולוגיה של עולם הפוקר. בספר הפוקר הירוק הוא מתאר את התהליך אותו עבר, הוא נותן לנו את כל הטכניקות הבסיסיות של עולם הפוקר, ידיים התחלתיות, מסביר על פסיכולוגיה של פוקר ועוד דברים רבים אחרים. הוא אחד מבין הספרים שפשוט חובה לקרוא אותם, בין אם אתם שחקני פוקר מנוסים או מתחילים.

מי זה פיל גורדון?

פיל גורדון נולד בטקסס, הוא בילה את שנותיו בתור ילד בג'ורג'יה. הוא החל ללמוד בטכניון במקום ולאחר מספר שנים עזב את בית הספר התיכון והחל ללמוד בטכניון בלבד. הוא סיים את לימודיו בתחום ההנדסה ומדעי המחשב כבר בשנת 1991, עבר בכמה חברות שונות בתחום, חברות מובילות כמו netsys שנרכשה על ידי סיסקו. הרכישה הזאת הפכה אותו למיליונר, אך לאחר מספר שנים הוא החליט לפרוש מעבודתו בתחום הטכנולוגי כדי לטייל בעולם וגם בשביל לשחק פוקר. 

בערך 4 שנים אחרי שפרש והתמקצע בצורה חובבנית בפוקר, הוא נכנס לראשונה לאירוע הגדול ביותר בעולם הפוקר, ה-WSOP. כבר בפגישה הראשונה שלו בטורניר הזה הוא הספיק לזכות במקום הרביעי וזכה בסכום של כמעט חצי מיליון דולר. לאחר שנה הוא הגיע לשתי טבלאות גמר נוספות של WSOP, הוא סיים במקום השישי באירוע של הולדם בתוך גבולות ה-2000 דולר, וגם זכה במקום השלישי באירוע של אומהה. שנת 2005 הייתה מעולה עבורו, הוא נכנס פעם נוספת לאירועי ה-WSOP לאותה שנה והפעם זכה במקום השלישי. עד היום הוא לא זכה בצמיד. הוא כן הצליח לזכות באירוע אחר – Ante up for africa בשנת 2010. הוא ניצח את השחקנית שאנון אליזבת, אך למרות שניצח וזכה בפרס הראשון, הוא תרם את כל הכסף לעמותה. 

במה עוסק "ספר הפוקר הירוק"?

פיל גורדון כתב את ספר הפוקר הירוק (באנגלית: Little Green Book). הספר עוסק באסטרטגיות פוקר שנכתבו על ידי השחקן המקצועי. הספר מספק לא מעט תובנות בעולם הפוקר, בעיקר בטקסס הולדם. הספר מציג בצורה מקיפה את התהליך של התנהלות במשחק פוקר, הוא מראה נושאים שונים הקשורים למשחק הפוקר ברמה של מתחילים ועד לרמה של שחקנים מנוסים.

גורדון מציין מושגים בפוקר שכל אחד חייב להכיר, זה בעיקר מתאים לשחקנים מתחילים. הוא מציג את היחסים בין הידיים השונות, משחק פוזיציה, איך בוחרים את היד ההתחלתית שלך. אלו עקרונות בסיסיים שכל שחקן פוקר מתחיל חייב ללמוד. מנגד, אם אתה שחקן פוקר עם ניסיון אבל מרגיש שלא הולך לך פשוט, כנראה שאתה צריך לחזור לבסיס וזה בדיוק הדבר הנכון לך. 

הערת שוליים: זאת אולי הנקודה החשובה ביותר בעולם הפוקר. רבים מאיתנו לא מצליחים להבין שמדובר על תהליך, אנחנו רוצים לקפוץ ישר למים העמוקים ואנחנו אפילו רואים אנשים שהצליחו בזה. אבל על כל אדם שהצליח ישר לקפוץ למים העמוקים יש מאות שנפלו ישר. לכן, הספר של פיל גורדון מתאר ומחזק את הבסיס של סצנת הפוקר. בגלל זה הספר מומלץ גם לאנשים בעלי ניסיון.

נחזור לספר, בפרקים הבאים אנחנו נראה אסטרטגיה המיועדת לטורנירים. חלק ניכר מהספר מוקדש לאסטרטגיות שונות. חשוב להדגיש, אם כולם קוראים את אותה אסטרטגיה הם בוודאי ישחקו לפיה, אז איפה הייחודיות שלנו? גם כאן גורדון מסביר שזה הבסיס שהוא נותן לכם, משם אתם צריכים להכניס את האישיות שלכם למשחק. האסטרטגיות נוגעות גם במשחקים חבריים וגם בטורנירים והבנת הטורנירים. לטורניר פוקר יש דינמיקה שונה ממה שאנחנו מכירים והוא מסייע לנו בספר להתאים את השלבים השונים של הטורניר ולמקסם את ערך הצ'יפים.

כל ספר פוקר חייב לעסוק גם בתובנות פסיכולוגיות, נרחיב על זה בהמשך. בספר הזה גורדון מבצע מחקר מעמיק בכל הנושאים הפסיכולוגיים סביב עולם הפוקר. הוא מציג אסטרטגיות לניהול הרגש שלנו במהלך המשחק, איך לשמור על קור רוח ומנטליות בשולחן ההימורים. במהלך הספר, גורדון מכיל דוגמאות וניתוחים של ידיים כדי להדגים עקרונות עיקריים וכיצד ליישם אותם במצבי משחק אמיתיים.

בסך הכל, "Phil Gordon's Little Green Book" משמש כמדריך מקיף לאסטרטגיה בפוקר, מספק ייעוץ מעשי ותובנות מהנסיונות האישיים של גורדון כשחקן מקצועי. הוא מיועד לעזור לשחקנים לשפר את הכישורים שלהם ולגשת למשחק עם מחשבה אסטרטגית.

הפסיכולוגיה מאחורי פוקר לפי ספר הפוקר הירוק

בספר המדובר של פיל גורדון הוא עוסק בין היתר בפסיכולוגיה מאחורי משחקי פוקר. אם אנחנו נלך לסקירה זריזה של עוד ספרי פוקר מקצועיים, נוכל לראות שכמעט בכל ספר יש פרק שעוסק בפסיכולוגיה. לא סתם מדובר על נושא מדובר כל כך, הפסיכולוגיה סביב פוקר היא קריטית כדי למקסם את ההצלחות שלכם ומנגד, למזער את ההפסדים שלכם. במשחקי פוקר אנחנו מתבססים בין היתר על מזל, זאת אחת הסיבות שפוקר אסור בישראל. נכון, יש הרבה שיקולים נוספים מעבר למזל, וברגע שאנחנו נוכל להכניס גם פסיכולוגיה ולהבין איך הראש שלנו עובד במהלך המשחק, נוכל למזער את ההסתמכות שלו במזל.

נסביר, ברגע שאנחנו יודעים באופן מקיף איך עובד משחק פוקר, אם היד ההתחלתית שלנו חזקה ואם נוכל גם לקבל סטטיסטיקה בנוגע למה שקורה על השולחן, נוכל להבין פחות או יותר מה הסיכוי שלנו לזכות. כאן נכנסת לתמונה פסיכולוגיה של פוקר. אנחנו תמיד לוקחים את הסיכוי, נמוך ככל שיהיה, שאולי יהיה לנו מזל וננצח את הסבב הזה. לא נגיד שזה לא קורה אף פעם, אבל עם עובדים עם סטטיסטיקה בסיסית נוכל לדעת מה שיעור ההצלחה שלנו.

הפסיכולוגיה מאחורי פוקר גם עוסקת בזמן הנכון בו אנחנו צריכים לדעת לוותר. זאת אולי אחת מנקודות החולשה של שחקני פוקר. אלי אלעזרא, שחקן פוקר ישראלי שגר בארה"ב ומתפרנס מפוקר מספר על ההפסד הגדול ביותר שלו בשווי של כמעט מיליון וחצי דולר. שם הפסיכולוגיה והעייפות השפיעו עליו וזה הוביל אותו להפסיד סכום עתק. אמנם בשבילו יכול להיות שלא מדובר על סכום עצום, אבל עבורנו גם סכום נמוך הרבה יותר יכול להשפיע על המשחק ועל החיים בכלל. בספר אנחנו מקבלים הסבר מפורט על הזמן הנכון לפרוש, מתי לדעת לוותר וכיצד להתנהל כלכלית נכון. 

ניהול כלכלי

אחד מהפרקים של הספר עוסק בניהול כלכלי ותקציבי. אנחנו צריכים להסתכל על משחקי הפוקר בתור עסק לכל דבר ועניין. זה לא אומר בהכרח שאנחנו מתפרנסים מהמקצוע, אבל אנחנו כן צריכים לקחת את כל השיקולים הכלכליים הקיימים ולהבין מה ההשלכות של אותו הפסד. אחד משחקני הפוקר הבולטים בעולם אומר, אל תשחק פוקר על כסף שאתה צריך אותו למחרת. זה אולי הדבר החשוב ביותר, זה מה שהופך אותך לשחקן מקצועי. אם התקציב החודשי שלך למחייה הוא 100 שקל, ואתה שם אפילו 30% מהסכום הזה על פוקר ומסכן אותו בהפסד, אתה תצטרך לוותר על תנאי המחייה שלך וזה בדיוק הדבר הגרוע ביותר שאתה יכול לעשות.

לניהול כלכלי יש גם היבט פסיכולוגי. אם יש לך עכשיו כסף פנוי, נניח עוד פעם 100 שקל ואתה מגיע למשחק הפוקר בידיעה שאתה יכול להפסיד 100 שקל ולא יגרע ממך דבר, אתה תשחק הרבה יותר טוב. הניהול הכלכלי לא נוגע רק להפסדים, אלא גם לנצחונות. מה זה אומר? בסופו של דבר שחקן לא יכול לנצח ברציפות כל החיים וצריך לדעת מה הלימיט שלך גם לצאת. אם הלימיט שלך במשחק הוא רווח של 200 שקלים, אתה צריך לפרוש באותו רגע.

לסיכום ספר הפוקר הירוק

חובת קריאה לשחקן המתחיל "ספר הפוקר הירוק", לא סתם פתחנו עם המשפט הזה. הספר פשוט נותן לנו מידע מקיף לכל מה שאנחנו צריכים לדעת על עולם הפוקר. אמנם מדובר על ספר ייעודי לשחקנים מתחילים, אבל גם אם אתם כבר צברתם ניסיון כזה או אחר אנחנו ממליצים לעבור על הספר וללמוד אותו היטב. הספר נותן לנו את כל מה שאנחנו צריכים כדי להיות שחקנים טובים יותר, הוא מסייע לנו להבין את קו המחשבה שלנו בתרחישים שונים במהלך המשחק וגם נותן לנו את הכלים להתמודד בתנאי משחק שונים.

דרגו אותנו

0 / 5. 0

תנאים והגבלות

-שחקן פעיל חייב להיות בן 18 ומעלה כדי להשתתף בסדרה זו.
-אם שחקן נחשד לפעילות הונאה, ל 7XL יש את הזכות לחקור, לעקל ולסגור חשבון שחקן.
-לרשת GGpoker יש את הזכות לשנות ולהשעות מבצעים בכל עת ללא התראה מראש.
-תנאי המבצעים כפופים לאתר 7XL .
-חוקי וכללי האתר כפופים לרשת GGpoker העולמית.
-שחקו באחריות

מה אתה מחפש?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors