ggpoker 7XL

אסטרטגיות פוקר למתחילים

תוכן עניינים

מחפשים אסטרטגיות פוקר למתחילים? הגעתם למקום הנכון. משחקי פוקר דורשים מאיתנו הרבה מאשר אנחנו יכולים לדמיין. בין אם מדובר על משחק חברי ובין אם מדובר על טורניר עולמי, עדיין אתם צריכים להבין את היסודות של משחקי הפוקר ולדעת כיצד אתם יכולים לנהל את האסטרטגיה שלכם בצורה נכונה כדי להרוויח בשולחן. חשוב להדגיש, לוקח זמן לסגל משמעת בעולם הפוקר ובכלל בתחום ההימורים. אלו שלא מצליחים לסגל לעצמם משמעת לרוב ימצאו את עצמם ברכבת הרים.

מהם העקרונות של אסטרטגיות פוקר למתחילים?

לפני שאתם מתחילים לשחק פוקר, אתם צריכים להכיר את העקרונות שאמורים להנחות אתכם במהלך כל משחק. לוקח זמן לסגל את ההתמדה הנכונה וסבלנות במהלך משחקי פוקר, אבל הנה כל היסודות שאתם חייבים לאמץ:

היסודות של אסטרטגיות בפוקר כוללים מגוון של עקרונות מרכזיים המנחים את השחקנים בקבלת החלטות אופטימליות בשולחן הפוקר. הנה כמה מהאסטרטגיות היסודיות:

 • יד התחלתית – אתם צריכים להבין אילו קלפים מתאימים ליד התחלתית עם סבירות גבוהה/בינונית ליד חזקה ואילו ידיים התחלתיות לא יכולות לתרום לכם להימשך המשחק. בדרך כלל יד עם צירוף של זוג או בכלל שני קלפים גבוהים מ-7 יכולים להוות יד חזקה. בדרך כלל אם שני הקלפים שלכם נמוך מהספרה הזאת, כנראה שאתם מחזיקים ביד חלשה. 
 • מודעות למקום – חשוב להבין ולהכיר את המקום בו אתם משחקים. אם מדובר על משחק חברי, מי הם אותם חברים ואיך אתם מכירים אותם – זה דבר שיכול לעזור לכם לשחק. כמו כן, מה המיקום שלכם במשחק עצמו, להיות במיקום האחרון מביא לכם יותר הזדמנויות ואילו הראשון מחויב ליותר חוקים.
 • הבנת יחסים – היכולת שלכם לחשב יחסי פוט ולהבין את איכות היד שלכם בצורה בסיסית עשויה לעזור לכם לקבל החלטות מושכלות. כמו כן, חשוב להבין את כל המושגים של עולם הפוקר, החל ממושגים בהם נעשה שימוש במהלך המשחק ועד סוגי צירופים שונים.
 • אגרסיביות – שימוש באגרסיביות במשחקי פוקר היא חלק מטכניקה, היא לא מחייבת לכלל אבל אנחנו יכולים לראות לא מעט שחקני פוקר מפורסמים שצברו הון משמעותי בזכות השיטה הזאת. תזכרו, אגרסיביות יכולה ללכת לשני הכיוונים – אתם יכולים להרוויח הרבה וגם להפסיד הרבה. שימוש באגרסיביות במקום הנכון יכול לסייע לכם לזכות בסבב.
 • קריאת היריב – היכולת שלכם לקרוא את היריב על בסיס דפוסי הימור, התנהגות והיכולת לספק מידע דרך שפת הגוף שלו היא טכניקה שדורשת הרבה סבלנות – נרחיב על זה בהמשך.
 • ניהול תקציב – זה היסוד המרכזי שאתם חייבים לדעת לפני שאתם מתחילים כל משחק פוקר. ניהול תקציב במשחק פוקר הוא קריטי, הוא יעזור לכם לשמור על מאזן לגיטימי וגם להימנע מהפסדים גבוהים. צריך לנהל תקציב ועדיין לשלוט רגשית, זאת אומרת שאם הגעתם ליד שלכם מבחינת הפסד או רווח, זה הזמן שלכם לצאת. אל תקחו סיכונים מיותרים במסגרת המשחק.
 • שליטה רגשית – אם כבר דיברנו על שליטה רגשית, שמירה על שליטה רגשית היא חיונית כדי לקבל החלטות נכונות. אחד משחקני הפוקר המובילים בעולם, אלי אלעזרא סיפר שהפסיד מעל מיליון וחצי דולר בגלל שלא הצליח לשלוט בעצמו רגשית, לאחר מכן הוא לקח הפסקה וחזר לשחק בצורה מאופסת. שליטה רגשית אומרת שאתם צריכים להישאר ממוקדים, מרוכזים ובמהלך הפסדים לנתק רגש מהציפייה שאולי הקערה תתהפך – ככה אתם יכולים להבטיח ניצחון ורווחיות בטווח הרחוק. 
 • התאמה – דעו להתאים את האסטרטגיה שלכם בהתאם לשולחן בו אתם משחקים. בגלל זה חשוב להכיר מספר טכניקות של משחק, לאחר קריאת היריב תוכלו להתאים את האסטרטגיה שלכם בהתאם לשחקנים שנמצאים סביבכם.

אסטרטגיות פוקר למתחילים:

 1. שחקו פחות – אחת האסטרטגיות שאולי יותר נכונות לשחקנים מתחילים היא האסטרטגיה הזאת. כאן למעשה מה שאנחנו צריכים לעשות הוא להגביל את מספר הכניסות שלנו. יש הגבלה למספר ידיים מתחילות שאתם יכולים לשחק לפני הפלופ ב-no limit texas holdem. אם תנסו לשחק עם יותר מדי ידיים, כנראה שתמצאו את עצמכם מפסידים. לכן יש צורך בפיתוח אסטרטגיה לפני הפלופ, וללא ספק מדובר על אחת הדרכים הטובות יותר לנהל משחק פוקר בהתחלה. הגישה אומרת שאתם צריכים לשחק בטווח יותר צפוף ורק עם ידיים חזקות. ניתן גם בהמשך לבלף עם השיטה הזאת, מכיוון שאתם משדרים בשולחן שאתם נכנסים רק עם יד חזקה.
 1. תבלף חכם – אחת האסטרטגיות של פוקר מתייחסת לבלופים, וגם כאן זה משקל מאוד רחב. אתם צריכים לדעת לבלף, וגם לדעת מה אתם מסכנים. האסטרטגיה מתייחסת לדרך מה אתה מבלף ביעילות. איך זה עובד? צריך לשמור על תדר של בלופים בצורה קבועה יחסית. תנו לקלפים שלכם להכתיב לכם לאן אתם הולכים. בלוף עם ידיים שיש להם אאוט כדי לשפר את היד הטובה, כמו סטרייט ואחרים. גם כאן, מדובר על טכניקה שדורשת אימון. האסטרטגיה מתייחסת למצב בו יש לכם יד חזקה, ואתם מבלפים לכיוון חלש יותר וכך מאפשרים העלאה של ההימור.
 1. תפרוש – אולי זאת לא אסטרטגיה, אבל זאת שיטה שבהחלט יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. ההבדל בין שחקן טוב לשחקן רע הוא בדיוק היכולת של אותו שחקן לפרוש בזמן. זה נשמע מאוד פשוט, אבל יש הרבה פעמים שאנחנו כבר בתוך הימור מסוים, או שאנחנו ממש רוצים להסתמך על המזל. כשאנחנו מקפלים אנחנו מוותרים על הסיכוי שלנו לזכות בקופה, והסקרנות היא זאת שתופסת פה תפקיד משמעותי. לעיתים קרובות אנחנו נפסיד, יכול להיות שיהיו פעמים בהן היד שלנו הייתה יכולה לקחת את הקופה ובכל זאת הפסדנו. עדיין, הסיכון הזה אינו שווה את ההימור.
 1. תקיפה – אסטרטגיית תקיפה היא מסוכנת, אבל הפסיכולוגיה מאחוריה מאוד ברורה. כשיש שחקנים בשולחן שמוכנים לעשות צ'ק ולא להעלות את ההימור זה כמעט תמיד אומר שהיד שלהם לא חזקה. אם היד שלכם מספיק חזקה, זה הזמן שלכם לתקוף ולהעלות את ההימור. גם כאן יש סיכון, צריך להיזהר מבלופים ולהיות חכמים בצעדים שלנו. 

ניתוח יד היריב

אחת הטכניקות שאתם צריכים לאמץ כבר בתחילת הדרך בעולם הפוקר הוא ניתוח היד של היריב. מדובר על עניין קשה שקשור גם בסטטיסטיקה והסתברות. ניתוח היד של היריב כוללת לא רק את הנתונים שציינו, אלא גם שפת גוף. הדרך הטובה ביותר לזהות שפת גוף ללא בלופים היא כאשר אתם מכירים את השחקנים מולם אתם משחקים, בין אם צפיתם בהם במהלך כמה משחקים ובין אם מדובר על משחק בין חברים. ניתוח היד של היריב צריכה להיות מורכבת גם מניתוח היד שלך, עליך לדעת אם יש לכם יד חזקה או לא. במקרה בו אין לכם יד חזקה, אנחנו לא חושבים שהבחירה הנכונה תהיה לקרוא את היריב ולקוות שאתם צודקים ויש לו יד חלשה, אלא לפרוש. 

הסתכלו על קלפי הקהילה, חשבו את מספר המשתתפים במשחק ונסו לשער אילו תרחישים יכולים לקרות. מה הסיכוי שהיד של היריב חזקה מהיד שלכם, לוקח זמן להסתגל לקריאה כזאת ותמיד אנחנו נמצא את עצמנו מפספסים צירוף כלשהו שלא חשבנו עליו ומנצח את היד שלנו. עם זאת, לוקח זמן לסגל את טכניקת ניתוח היריב אבל היא משתלמת בסופו של דבר. 

הפסיכולוגיה של אסטרטגיות פוקר למתחילים

כפי שהרחבנו, יש הרבה משחק על הרגש כאשר מדובר על פוקר. רבים משחקני הפוקר מספרים שהם מנתקים את עצמם רגשית וזה נכון גם לעוד תחומים. לדוגמא, מי שסוחר בבורסה חייב לנתק את עצמו רגשית, אחרת כל תנועה של המניה תחייב אותו במכירה ואחרי שבוע כנראה שהמניה תעלה בשנית. הדבר נוגע גם לפוקר, אתם צריכים לעבוד עם יעדים וחוקים מוגדרים. כתבו לעצמכם כמה אתם מוכנים להפסיד במשחק, כמה אתם מוכנים להרוויח במשחק, מתי אתם לא נכנסים למשחק, מתי זאת יד חלשה, מול מי אתם משחקים ולאחר הצבת כל התנאים האלו, דאגו לעמוד בהם.

פוקר נוגע הרבה למזל, אבל לא רק. משחקי פוקר בנויים ממגוון רחב של אלמנטים וכאשר אתם יודעים לשלוט במה שאפשר לשלוט, אתם מגדילים את סיכויי הזכייה שלכם. יש היום שחקני פוקר מקצועיים שמתפרנסים רק ממשחקי פוקר, הם גם חווים הפסדים. עם זאת, הם יודעים להתנהל בכל סביבה ויודעים גם מתי להגיד מספיק, זה לא היום שלי. ברגע שתוכלו לנצח את הרגש, לעבוד בצורה אנליטית וברורה תמצאו את עצמכם רווחיים. 

דרגו אותנו

0 / 5. 0

תנאים והגבלות

-שחקן פעיל חייב להיות בן 18 ומעלה כדי להשתתף בסדרה זו.
-אם שחקן נחשד לפעילות הונאה, ל 7XL יש את הזכות לחקור, לעקל ולסגור חשבון שחקן.
-לרשת GGpoker יש את הזכות לשנות ולהשעות מבצעים בכל עת ללא התראה מראש.
-תנאי המבצעים כפופים לאתר 7XL .
-חוקי וכללי האתר כפופים לרשת GGpoker העולמית.
-שחקו באחריות

מה אתה מחפש?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors