ggpoker 7XL

כל ההיסטוריה של WSOP

תוכן עניינים

כשאנחנו מדברים על ההיסטוריה של WSOP אנחנו צריכים לחזור כמה עשרות שנים אחורה. התקופה הייתה אחרת, היו משחקים פוקר במחסנים חשוכים מלאי עשן. היום אנחנו יכולים לצפות במשחקי פוקר מהבית שלנו, המשחקים הם הרבה יותר יוקרתיים והפרסים עם ערך כספי גבוה ממה שיכולנו לדמיין. בנוסף, השחקנים הם לא בהכרח שחקנים שמתמחים רק בפוקר, אנחנו יכולים לראות שחקני כדורסל ומפורסמים אחרים שפוקדים את המקום – אם יש לך כסף אתה יכול להיכנס. 

למרות כל השינויים שחלו במהלך השנים בנוגע ל-WSOP, השנים היפות אולי כן מאחוריו? על זה אנחנו נרחיב בהמשך. כל ההיסטוריה של ה-WSOP מתחילה משנות ה-40, תאמינו או לא. היו הם חלוצים מרכזיים שהפכו את עולם הפוקר למה שהוא היום. כיום אפשר לראות אנשים שחיים מעולה רק ממשחקי פוקר, ואפשר לראות גם אנשים עם חובות. לא משנה באיזה צד אתם נמצאים, אם אתם אוהבים את משחקי הפוקר או סולדים ממנו – אין דבר יותר מרגש מה-WSOP. 

קצת מההיסטוריה של WSOP

אז ראשי תיבות של מה זה? הראשי תיבות של WSOP הוא World Series of Poker. אליפות העולם בפוקר מורכבת מסדרה של אירועי פוקר שונים. השיא של הערב מגיע כאשר זוכה אחד מוכתר מדי שנה בארצות הברית. אליפות העולם היא דבר שכל מקצוען ישראלי צופה לו, וזה מעט יותר קשה בארץ להתמקצע בשל הגבלות החוק. זאת הסיבה שכל אליפות פוקר ישראלית תהיה מחוץ לגבולות הארץ. שורשיה של ה-WSOP מתחילים די מוקדם, אי שם בשנת 1949 עם משחקים בין ג'וני מוס שהיה שחקן מוביל בטקסס, ובין ניק דנדלוס שהיה אישיות בפני עצמו באותה תקופה. 

למרות שאנחנו מדברים על שנים די מוקדמות, לקח זמן לדברים לשקוע ורק בשנת 1970 התואר WSOP הוענק לראשונה. ג'וני מוס היה המנצח מתוך שישה שחקנים, כל אחד מהם שילם 5,000 דולר כניסה. שנתיים לאחר הזכיה עמלת הכניסה גדלה ל-10,000 דור והוסכם שהמשחק יימשך עד שכל השחקנים ייכנסו אול אין, ורק אחד ינצח.

הטורניר צמח באיטיות במהלך שנות ה-70 וה-80, והוא התפצל בכמה דרכים – עם תחרויות נפרדות לשחקן ששרד במשחקי שבעה קלפים (אומהה), ומשחקי טקסס הולדם יותר מאוחר עם טורנירים מוגבלים מיוחדים. 

מעבר לפרס הכספי היה גם פרס סימבולי – צמיד זהב חרוט. משחק טקסס הולדם נחשב למשחק היוקרתי ביותר, היום משחקי WSOP נחשבים מרתקים ופופולריים עם רייטינג עצום ועלויות כניסה עצומות. תוכלו לראות מצלמות בכל עבר וכמובן שכל המצלמות מאפשרות גם לצופים בבית לראות את הקלפים הנסתרים של השחקן. ה-WSOP גדל בפופולריות במהלך העשורים הראשונים של המאה ה-21 וגם היום נחשב לפופולרי. 

המחלוקת הגדולה בהיסטוריה של WSOP

ההיסטוריה של WSOP ידעה עליות ומורדות, אבל המחלוקת אחת גרמה לבעיות בטורניר. במשך שלוש שנים,בין 1999 ל-2002 שחקנים רבים החרימו את ה-WSOP עד לשנת 2003. בשנת 2003 כבר אנשים החלו להספיד את הטורניר העולמי. מעבר לכך, צצה לה אלטרנטיבה לא פחות מעניינת – WPT. ה-WPT משכה אליה אנשים שרבים שכבר לא מצאו ב-WSOP משהו להתגאות בו. השינוי התחיל עם כריס מאני מייקר, זכייתו המדהימה בשנת 2003 נחשבת אולי לתפנית הגדול של הטורניר העולמי WSOP. 

הוא היה נחשב לצעיר אלמוני, אבל משהו גרם להרבה אנשים להזדהות איתו. הוא זכה בטורניר העולמי בשנת 2003 וגבר על שחקנים ששיחקו שנים והיו עתירי ניסיון. האליפות שודרה ב-ESPN ונצפתה על ידי מיליוני אנשים. החשיפה הגדולה והסיפור של כריס גרמה לכך שהרבה אנשים מפורסמים החליטו להצטרף למשחקי הפוקר והחזירו אותו להיות האירוע המרכזי בעולם הפוקר.

מאז 2003 אנחנו יכולים להיות שהרבה אנשים רוצים להצטרף למשחקים של ה-WSOP, וגם הם רואים שהכסף לא רע. כריס זכה ב-2.5 מיליון דולר. לאחר שנה הוא כבר לא היה במקום הראשון, מי שתפס את המקום שלו היה גרג ריימר, והוא הרוויח כ-5 מיליון דולר. שנה לאחר מכן הזוכה הרוויח 7.5 מיליון דולר וכן הלאה. משחקי הפוקר עברו ממשחקים שאנשים משחקים במרתפים ישנים במשחקים המשודרים בשידור ישיר למיליוני צופים.

רכישת התאגיד

אחרי שלושה עשורים מוצלחים ואירועים מהודרים, רכש תאגיד Harrahs את הזכויות לסבב ב-WSOP. בשנת 2005, האירוע המרכזי של ה-WSOP עבר למלון RIO. הסיבה למעבר היה בעיקר עניין של מקום, השטח של המלון גדול יותר והביקוש כמובן היה גדול. רק שנה לאחר מכן נערכו 45 טורנירים אשר הפכו כמעט כל זוכה לעשיר – מעל 100 מיליון דולר חולקו באותה שנה. אחד השחקנים הבולטים בהיסטוריה הוא ג'יימי גולד, הוא זכה בפרס הכספי הגדול אי פעם. 

דבר לא השתנה בהיסטוריה של WSOP?

בני ביניון מת בשנת 1989, הוא כנראה לא יצליח לזהות את ה-WSOP היום. יותר מ-110 מדינות היו מיוצגות ב-WSOP רק בשנת 2021 – הטורניר מוקרן בכל ערוץ אפשרי ובאינטרנט למיליוני אנשים. התרחשו לא מעט שינויים בכמה העשורים האחרונים. הפריחה של הטורניר בשנת 2003 דרשה שטחים גדולים יותר, המקום עבר למלונות פאר גם בשנת 2016. במהלך השנים, למרות כל השינויים שנוצרו במשחקים עדיין מבנה הטורניר כמעט לא השתנה. המחיר כניסה לאירועים כאלה הוא כ-10,000 דולר ובאופן לא מפתיע, תמיד הוא בתפוסה מלאה. מה שאנחנו כן רואים בשנים האחרונות הם משחקים פחות מרגשים – את זה באופן לומר בגילוי לב. בעבר היו משחקי הפוקר אירוע יותר אינטימי של משחקי פוקר נטו, אבל היום גם הראווה תופסת מקום ואם זה ימשיך ככה, כנראה ש-WSOP יצטרך למצוא סיפור מרגש חזק שיחזיר אותו לחיים.

דרגו אותנו

0 / 5. 0

תנאים והגבלות

-שחקן פעיל חייב להיות בן 18 ומעלה כדי להשתתף בסדרה זו.
-אם שחקן נחשד לפעילות הונאה, ל 7XL יש את הזכות לחקור, לעקל ולסגור חשבון שחקן.
-לרשת GGpoker יש את הזכות לשנות ולהשעות מבצעים בכל עת ללא התראה מראש.
-תנאי המבצעים כפופים לאתר 7XL .
-חוקי וכללי האתר כפופים לרשת GGpoker העולמית.
-שחקו באחריות

מה אתה מחפש?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors